Şanlıurfa

Şanlıurfa Balıklı Göl Turu

Şanlıurfa Turları, eski ve halk arasındaki kısa adıyla Urfa, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık sekizinci şehri. Şanlıurfa’nın sizi masallara götüren atmosferindeki gezilecek yerler için birkaç gün ayırmanız gerekir. Şanlıurfa ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken yerler; Balıklı Göl, Göbeklitepe, Fırfırlı Cami, Selahaddin Eyyübi Cami, Urfa Kalesi, Tektek Dağları Milli Parkı, Ulu Cami, Halfeti ve Harran olarak sıralanabilir. Adını andığımız bu yerler hakkında detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Tur Paketleri

TUR PROGRAMI

İbadet için bölgeye gelen pek çok kişiyi görebileceğiniz Balıkgöl‘den sonra baharat alışverişi yapmak isterseniz yürüme mesafesinde olan Baharatçılar Çarşısı’na gidebilirsiniz.

Göbeklitepe, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık 18 kilometre kuzeydoğusunda, Örencik köyü yakınlarında bulunan tapınaktır. Deniz seviyesinden 760 metre yüksekte yer alan arkeolojik alan, konumu, boyutları, tarihlendirilmesi ve yapılarının anıtsallığı ile Neolitik Dönem’e dair yeni değerlendirilmelerin yapılmasına kapı açmıştır.

Harran, etimolojik yapısı itibariyle eski uygarlıklarda “yolların kavuştuğu yer” ya da diğer bir deyişle “kavşak” anlamına gelmektedir. Önasya dili olan Akatçadaki “Harranu” sözcüğü ile “seyahat ve kervan” anlamına gelir.

TÜRKİYE'Yİ BİZİMLE KEŞFEDİN.

Ayrıcalıklı Hizmeti Türkiye’de Bizimle Yaşayın.

Bizi Arayın